DRUT OSTRZOWY - NOWOCZESNY DRUT KOLCZASTY

Z całą pewnością drut ostrzowy to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie budynków czy określonych terenów przed nieuprawnionym dostępem. Co warte podkreślenia, produkt ten w Polsce często określany jest jako drut żyletkowy lub też brzytwiasty, jednak technicznie rzecz biorąc, jest to jedno i to samo rozwiązanie. Nie należy go jednak mylić z drutem kolczastym, który jest niejako poprzednikiem omawianego zabezpieczenia.

Czym różnią się od siebie te dwa rodzaje elementów ochronnych?

  • drut ostrzowy – oparty o pojedynczy drut stalowy, na którym zamontowana jest okalająca taśma metalowa ze specjalnymi nożami o różnej wielkości i kształcie;
  • drut kolczasty – złożony jest z dwóch splecionych drutów i na których zawijane są krótkie odcinki cieńszego z zaostrzonymi końcami.

Warto w tym miejscu podkreślić, że o ile samo zastosowanie obu rozwiązań jest podobne, to nowocześniejszy drut ostrzowy jest zdecydowanie skuteczniejszy. Oznacza to, że jego pokonanie jest trudniejsze i wiąże się z potencjalnie większymi obrażeniami. Najczęściej wykorzystywany jest jako element różnego rodzaju stałych i półstałych ogrodzeń lub też zapór. Na jego podstawie tworzone są też pokrewne systemy zabezpieczeń, takie jak: koncertina, siatki ostrzowe czy też zasieki płaskie. Co ważne, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań nasz produkt charakteryzuje się wysoką jakością, sprężystością i wytrzymałością. Cechy te zdecydowanie ułatwiają tworzenie zapór z drutu żyletkowego oraz zwiększają ich trwałość.

Obecnie wykonujemy drut ostrzowy w dwóch wariantach materiałowych:

  • stal nierdzewna
  • stal ocynkowana

Każdy Klient może też wybrać spośród czterech rodzajów ostrzy użytych do produkcji drutu żyletkowego, różniących się kształtem i właściwościami. Są to:

 

ULTRA SHORTULTRA MEDIUM

 

TINY

BASIC - NOWOŚĆ!Szczegółowa charakterystyka tych rozwiązań dostępna jest w umieszczonych poniżej kartach technicznych. Zapraszamy do zakupów zarówno przedstawicieli służb mundurowych, jak i osoby prywatne, które potrzebują sprawdzonego zabezpieczenia przed nieproszonymi gośćmi lub też dzikimi zwierzętami.